Рома с трудна победа над Болоня

Отборът на Рома се поздрави с трудна победа – 2:1, над гостуващия Болоня в последен мач от 24-ия кръг на Серия А . И трите попадения паднаха през второто полувреме, след като Александър Коларов откри от дузпа в 55-ата минута, а Федерико Фацио удвои в 73-ата.

Никола Сансоне върна един гол в 84-ата, но за гостите от Реджо-Емилия сили за повече не им стигна. Домакините трябва да благодарят на вратаря си Робин Олсен, който направи половин дузина страхотни спасявания и беше с ключов принос за успеха срещу Болоня, който е 18-и в зоната на изпадащите с едва 18 точки.

Столичани записаха седми пореден мач в калчото без поражение и с 41 точки се изкачиха на петото място в подреждането, като изостават само на точка от четвъртия Милан.

В идния кръг Рома гостува Фрозиноне, а Болоня също гостува, но на лидера Ювентус.