Юве с класика срещу Сасуоло

Ювентус записа класически успех с 3:0 при визитата си на Сасуоло в среща от 23-ия кръг на Серия А. Сами Кедира изведе "бианконерите" напред в резултата в 23-ата минута. С основна вина за гола е стражът Консили, който направи сериозна грешка, пращайки топката у Кристиано Роналдо. Португалецът овладя и стреля силно, при което вратарят някак успя да блокира, но кълбото попадна в краката на Кедира, който при добавката бе точен в опразнената врата.

След почивката Юве не бързаше и дочака своя момент, за да затвори мача. В 70-ата Кристиано Роналдо удвои, разписвайки се с глава след центриране от корнер. Малко преди тази ситуация играчите на "Старата госпожа" имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле, но реферът прецени, че такава няма да бъде отсъдена.

В 86-ата резервата Емре Джан вкара трети гол с първото си докосване. Така бе оформен крайния резултат в мача.