Лацио измъкна трите точки от Фрозиноне

Лацио победи Фрозиноне с минималното 1:0 в двубой от 22-ия кръг на Серия А. Единственото попадение реализира Кайседо. Преди това имаше любопитна ситуация, когато в 26-ата минута, след консултация с ВАР, съдията не отсъди дузпа в полза на домакините.

Иначе Лацио откри резултата в 36-ата минута на срещата, след като Луис Алберто пусна отличен пас към Фелипе Кайседо, който с много красив удар матира вратаря на домакините, за да изведе "орлите" напред в резултата. През втората част лациалите повече се защитаваха, а домакините не успяха да реализират положенията си. В самия край бе доста интересно, като за малко не се стигна до гол. В крайна сметка Лацио измъкна победата.

С трите точки Лацио събра 35 и се намира на 6-о място само на една зад 4-ия Милан. Фрозиноне продължава да е в зоната на изпадащите на 19-о място с 13 пункта.