Фиорентина с трето равенство от четири мача (видео)

Удинезе и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в среща от 22-ия кръг на Серия А. Домакините водеха в резултата до 65-ата минута на мача и дори ремито не бе сигурно за "виолетовите". Ларсен даде преднина на Удинезе в 56-ата минута, след като се възползва оптимално от една от малкото акции на "фриуланите".

В 65-ата минута “Ла Виола" изравни с гол на Едимилсон. Полузащитникът овладя на гърди топка, избита от защитата, след което стреля от границата на наказателното поле, а ударът му попадна точно в долния ляв ъгъл.

В 67-ата минута се стигна до спорен момент. Главният съдия отсъди дузпа за игра с ръка на защитник на Фиорентина. След повторение с ВАР Даниеле Орсато промени решението си. В рамките на две минути Федерико Киеза пропусна да изведе тима си напред в резултата, спрян от Хуан Мусо.

По този начин и двата тима си направиха неприятна "услуга", запазвайки съответно 9-ата и 16-ата позиция във временното класиране. По-ниско позиционирани са футболистите в черно-бели екипи.