Фиорентина излъга Киево в голов трилър

Фиорентина спечели с 4:3 при визитата си на последния в класирането Киево в мач от 21-ия кръг на Серия А. С десет души "Ла Виола" успя да вкара два гола, а голяма заслуга за днешния успех има и стражът Албан Лафонт, който спаси дузпа на Серджо Пелисиер при резултат 3:2 за Фиорентина.

Луис Муриел даде преднина на Фиорентина с гол в 4-а минута, а Марко Бенаси вкара втори гол в 26-а минута.  Мариуш Стемпински върна надеждите на домакините с попадение до почивката. След час игра Серджо Пелисиер изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Бенаси, който за проявата бе изгонен с директен червен картон.

В 79-ата минута Киеза избяга зад гърба на защитата на Киево, влезе в наказателното поле и стреля под напречната греда, като отбеляза шокиращ гол във вратата на домакините. В 84-ата минута Киево получи правото да изпълни втора дузпа за игра с ръка на защитник на “Ла Виола". Зад топката отново застана Пелисиер, но този път Лафонт парира удара.

В 87-ата минута Федерико Киеза вкара втория си гол в този мач, с което сложи точка на спора.