Милан взе своето срещу Дженоа

Милан стигна до рутинна победа над Дженоа с 2:0 като гост в среща от 20-ия кръг на Серия А. Успехът за тима от Милано не дойде никак лесно, като попаденията паднаха към края.  Фабио Борини откри резултата в 72-ата минута. Резервата Конти осъществи пробив по десния фланг, като достигна до аутлинията, а оттам намери непокрития Фабио Борини, който вкара във вратата на Дженоа.

Точка на спора сложи Сусо в 83-ата минута. Асистенцията бе на Патрик Кутроне, който даде хубав пас зад защитата на “грифоните", а голмайсторът спечели няколко метра с дрибъл и с остър удар, отбил се в страничния стълб, вкара за 0:2.

Днешният успех върна Милан в зона Шампионска лига. Отборът заема четвърто място с актив от 34 точки, а Дженоа е с десет места по-надолу в таблицата с 20т.