Дженоа - Милан: "Росонерите" ще се върнат в зоната на ШЛ

Стадион: "Луиджи Ферарис", Генуа

Дата: 21.01.2019 г.

Час: 16:00

Съдия: Даниеле Орсато

В изненадващо ранен мач за понеделник Дженоа посреща Милан. След вчерашната загуба на Лацио за "росонерите" се отвори възможността да се върнат в зоната на Шампионска лига, но за целта ще трябва да победят "грифоните". Лигурци обаче нямат намерение да се предават, защото са близо до изпадащите, така че също имат нужда от трите точки.

Дженоа много слабо проведе първата част на сезона, независимо от силния старт, когато в първите 6 мача взе 12 точки. След това "грифоните" спечелиха само 8 пункта в 13 срещи, което прати тима на 14-то място в класирането, на 6 точки от опасната зона.

Аут за мача са Кшищоф Пьонтек, който е наказан, както и контузените Сандро Раниери и Оскар Хилемарк.

Милан вече проведе два официални  мача през тази година. Първо "росонерите" победиха след 120 минути Сампдория за Купата на Италия, благодарение на дубъла на Кутроне. В сряда пък бе двубоят с Ювентус в Суперкупата на Италия, който миланци загубиха с 1:0. Този мач се получи много скандален, след като главният съдия отсъди няколко спорни решения в полза на шампионите и не взе други в полза на Милан. Това дотолкова ядоса Дженаро Гатузо, че наставникът на тима получи дисквалификация за лошо поведение и ще гледа срещата от трибуните.  В момента Милан се намира на седма позиция, но е само на де точки от четвъртия Рома.

Аут са Алесио Романьоли, Давиде Калабриа и Франк Кеси, които са наказани, както и контузените Матиа Калдара, Лукас Биля и Джакомо Бонавентура.

И двата тима ще са без главните си звезди, така че ще е интересно да видим как ще се справят колективите с техните липси. Пьонтек вкара повече от половината голове за Дженоа, така че нашите предположения са, че домакините ще са по-ощетени в тази насока, а това дава шансове на Милан да вземе мача.

Прогноза: Дженоа - Милан 0:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!