Десет от Фиорентина стигнаха до точка срещу Сампдория (видео)

Фиорентина и Сампдория завършиха наравно при резултат - 3:3 в мач от 20-ия кръг в италианската Серия А, която се игра на "Артемио Франки".  Домакините играха повече от 50 минути с човек по-малко, след като Едемилсон Фернандес получи втори жълт картон в 39-ата минута и бе изгонен.

Преди това - в 34-ата минута новодошлият нападател във Фиорентина Луис Муриел откри головата си сметка за "виолетовите", наказвайки бившия си клуб. В 44-ата пък Гастон Рамирес изпълни прекрасен свободен удар, вкарвайки топката с помощта на гредата за 1:1.

Луис Муриел успя да вкара втори гол в мача, завършвайки чудесна контраакция в 70-тата минута. В 81-ата пък Юго игра с ръка в наказателното поле пред Албан Лафонт и Самп получи дузпа. Зад топката застана Фабио Куалярела, който изравни резултата за втори път.

Четири по-късно Куалярела овладя между двама бранители на Фиорентина, преминавайки зад тях и с техничен удар прати Сампдория за пръв път напред в резултата – 2:3 за гостите. Във втората минута от добавеното време Пецела все пак успя да изравни и да донесе точка за своя тим.