Рома удари Торино в мач с пет гола (видео)

Рома победи Торино с 3:2 и се изкачи на четвърто място в италианското футболно първенство. "Вълците" са с актив от 33 точки и една повече от вечния съперник Лацио, който има тежко гостуване на Наполи в неделя вечер.

В 15-ата минута Николо Дзаниоло даде аванс на “вълците". Той получи топката във вратарското поле след центриране от фаул и веднага опита изстрел. Стражът Салваторе Сиригу парира шута, но топката се върна в Дзаниоло, който успя майсторски да овладее топката и между няколко противникови бранителя стреля и опъна мрежата зад Сиригу.

В 34-ата минута Александър Коларов бе точен за 2:0 от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Сиригу срещу Ел Шаарауи.

Торино изравни през второто полувреме с попадения на Томас Ринкон (51') и Кристиан Ансалди (67'). В 73-та минута обаче Лоренцо Пелегрини подаде на Стефан Ел Шаарави зад гърба на отбраната и нападателят се разписа от малък ъгъл за крайното 3:2.