Милан и Наполи завършиха 2018-та с победи

Наполи се върна на пътя на победите в Серия А. След болезненото поражение от Интер (0:1) преди няколко дни, сега хората на Карло Анчелоти стигнаха до мъчителен успех с 3:2 над Болоня на "Сан Паоло" в последния си двубой за 2018-та година.

В герой за домакините от Неапол се превърна Дрийс Мертенс, който вкара гола на победата - две минути преди края на срещата. Преди това "Адзурите" повеждаха на два пъти - чрез Аркадиуш Милик (15', 52'), но Болоня намираше начин да се върне в срещата - след попадения на Федерико Сантандер (27') и Данило (80').

Така Наполи остават втори с 44 т., на 9 пункта зад лидера Ювентус (53 т.) и на 5 пред третия Интер (39 т.).

В друг интересен мач от кръга - Милан постигна първата си победа от 5 мача, след като надигра с 2:1 у дома СПАЛ. Тимът на Дженаро Гатузо обаче не започна добре срещата, след като изоставаше в резултата след само 13 минути игра, когато точен бе юношата на “росонерите" Андреа Петаня. Само три по-късно Саму Кастийехо изравни, а през втората част Гонсало Игуаин (64) донесе трите точки.

С този успех Милан е на 5-то място с 31 точки, с една по-малко от четвъртия Лацио. СПАЛ е 16-ти със 17.