Рома бие, Лацио с реми като за финал на годината (видео)

Рома записа втора поредна победа в Серия А. "Вълците" надвиха с 2:0 като гости Парма в мач от 19-ия кръг. Браян Кристанте и Дженгиз Юндер донесоха успеха на столичани с голове през втората част. Рома поведе в резултата в 58-та минута, когато Ченгиз Юндер центрира от корнер в наказателното поле на Парма, където Брайън Кристанте засече топката с глава и я прати във вратата на Сепе.

Рома успя да отбележи втори гол в 75-та минута, когато Лоренцо Пелегрини пусна много добър пас към Юндер, който бе изведен сам срещу Сепе и не сбърка да вкара топката във вратата му. Римският клуб събра 30 точки и излезе на 5-о място във временното класиране. Парма е 12-и с 25 пункта.

Другият столичен тим - Лацио завърши наравно - 1:1 при домакинството си на Торино. Андреа Белоти откри резултата, разписвайки се от дузпа в добавеното време. В 62-ата Сергей Милинкович-Савич изравни. В самия край реферът изгони по един играч на двата отбора. Първо в 86-ата минута Адам Марушич бе изогонен, а в добавеното време Мейте от гостите пое къб съблекалните.