Интер завърши годината с победа и трето място, Фиорентина спечели само точка срещу Дженоа (видео)

Интер завършва 2018 година с победа и трето място в Серия А. "Нерадзурите"  надвиха с 1:0 Емполи в мач от 19-ия кръг и прекъснаха серията си без успех далеч от "Джузепе Меаца". Единственото попадение беше дело на Кейта Балде в 72-ата минута, а то дойде след центриране на Вършалко и удар от воле на нападателя. По-рано през втората част Кейта отново прати топката в мрежата, но този гол не бе зачетен.

Малко преди самия край Икарди можеше да удвои, но ударът му бе спасен от противниковия вратар.

По този начин "нерадзурите" събраха 39 точки в актива си и са на два пункта от второто място, което в момента е заемано от Наполи.

В друг интересен мач от кръга Фиорентина завърши наравно - 0:0 като гост на Дженоа. Положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до гол така и не се стигна.