Рома без проблеми срещу Сасуоло (видео)

Рома разби гостуващия Сасуоло с 3:1 в среща от 18-ия кръг на италианската Серия А и се доближи до челната петица във временното класиране. Диего Пероти даде аванс на своя тим в 8-ата минута, когато реализира хладнокръвно дузпа. Нарушението на Ферари срещу Шик беше отсъдено веднага от рефера, който обаче трябваше да гледа ВАР, за да повърди своето решение.

Патрик Шик (23) удвои аванса на "вълците" след пас на Кристанте. Николо Дзаниоло (59) отбеляза още едно от попаденията за победителите на "Олимпико", докато Кума ел Бабакар (90) беше точен за емиляните.

Тимът от столицата се изкачи на седмо място с 27 точки, като вече изостава само на четири от четвъртото място, където е Лацио с 31 точки. "Зелено-черните" пък останаха с 25 точки на 11-то място.