Лацио с лесен успех над Каляри

Лацио победи Каляри с 3:1 в двубой от 17-ия кръг на Серия А. Срещата на Олимпико в Рим започна добре за домакините и още в 12-та минута Милинкович-Савич откри за сините след като се възползва от зле избита топка от вратаря на гостите и от около 11 метра се разписа за 1:0.

Франко Ачерби се разписа в 23-ата минута, като отново се възползва от недобре избита топка от Краньо. Резултатът стана класически в 67-ата минута, когато Лулич засече перфектен пас и направи резултата 3:0, вкарвайки топката в мрежата. В самия край на срещата Жоао Педро успя да реализира дузпа за Каляри, с което успя да донесе почетен гол за сардинци.

В крайна сметка Лацио спечели с 3:1 и заема 4-ото място в класирането с актив от 28 точки. Каляри е на 13-ото място със 17 точки.