Аталанта и ВАР разплакаха орлите

Отборът на Аталанта продължава с доброто си представяне от началото на сезона в Серия А, докато този на Лацио продължава да пропада в класирането. Хората на Джампиеро Гасперини спечелиха с минимален резултат 1:0 срещу "орлите".

Единственото попадение в срещата реализира намиращият се в отлична форма Дуван Сапата, който се разписа още в 1-ата минута. Робин Гозенс напредна отляво и изпрати наглед обречено центриране към наказателното поле. Там обаче Франческо Ачерби пробва да изчисти, а даде лек пас за намиращия точно пред вратата Сапата. Бившият играч на Наполи без забавяне нанесе шут, който мина покрай вратаря Томас Стракоша – 1:0.

Най-интересният миг дойде във втората минута от продължението, когато Франческо Ачерби, а и всички в Лацио помислиха, че са изравнили. Луис Алберто изпрати далечно центриране към пеналта, а Ачерби се оказа срещу далеч по-ниския Андреа Масиело и без проблем го надскочи, за да насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл. Бранителят отпразнува бурно гола, като свали фланелката си. Съдията Даниеле Орсато обаче бе получил сигнал от видео асистентите си, че преразглеждат ситуацията. Реферите бяха забелязали засадата на Ачерби в мига, когато Алберто отправя центрирането. Така този гол не бе зачетен и двубоят завърши - 1:0.