Рома продължава да вярва на Ди Франческо

Независимо от негативните резултати, ръководството на Рома продължава да вярва на Еузебио Ди Франческо. Напомняме, че "вълците" направиха 2:2 при гостуването си на Каляри, като допуснаха изравнителен гол в добавеното време на мача. Това смъкна тима на осмо място в класирането на Серия А, с еднакъв брой точки с Аталанта, Сасуоло и Парма.

Веднага след двубоя в Сардиния се появиха слухове, че клубът се готви да уволни Ди Франческо, като управата вече е осъществила контакт с Антонио Конте и разглежда вариант с Лоран Блан.

В действителност ръководството на Рома продължава да се доверява на Еузебио и вярва, че специалистът, който по категоричен начин класира тима за плейофите в Шампионска лига, ще успее да поправи ситуацията, след като четвъртият Милан е само на 5 точки.

Напомняме, че според статистиката, Рома е загубила 7 потенциални точки в последните десет минути на мачовете си в Серия А през този сезон (срещу Милан, Наполи, Киево и Каляри).

В момента Рома се намира на извънреден лагер-сбор в Тригория, след което ще се отправи за Чехия за мача с Виктория.