Рома и Интер поделиха точките на Олимпико

Интер и Рома завършиха наравно 2:2 в среща от 14-ия кръг на Серия А. В 25-та минута Патрик Шик премина лесно през Стефан де Фрай, след което пусна пас с пета към Алесандро Флоренци, който стреля силно в гредата.

Така се стигна до 37-ата минута, в която Балде Кейта изведе Интер напред в резултата. Сенегалският футболист получи много добро центриране от Д'Амброзио, при което Жуан Жезус не можа да блокира подаването. Рома отвърна на удара след почивката. В 52-ата минута Дженгиз Юндер се разписа с удар от далечна дистанция, при който Ханданович вече нямаше какво да направи - 1:1.

В 66-та Интер отново излезе напред в резултата на стадион "Олимпико“. Брозович изпълни по перфектен начин ъглов удар и намери Икарди в наказателното поле, който необозпокояван отбеляза във вратата на Рома. "Вълците" изравниха в 73-ата минута. Марцело Брозович игра с ръка в наказателното поле и реферът Джанлука Роки посочи бялата точка след консултация със системата за видеоповторения (VAR). Зад топката застана Александър Коларов, който реализира - 2:2.