Лацио загуби точки срещу Киево

Киево хвърли голяма бомба в 14-ия кръг на Серия А, след като успя да завърши 1:1 като домакин на Лацио. Последният в класирането, който имаше само една точка за 13 мача през сезона, успя да стигне до едва второто си равенство за годината срещу борещия се за влизане в ШЛ отбор на Симоне Индзаги.

Киево дори поведе с гол на ветерана Серджо Пелесиер в 25-ата минута. В 66-ата минута Чиро Имобиле изравни, а десет минути след това нацели и гредата. Изненадващо след 80-та минута Киево имаше повече възможности пред гола и по-скоро изпусна победата след като Пелисиер и Калчаторе не успяха да отбележат от перфектни атаки.

Така Лацио вече заема петото място 24 точки и остава на една зад Милан, докато Киево пак е последен, но вече има две точки през сезона.