Милан с обрат срещу Парма

Милан постигна победа с 2:1 над Парма след близо месец суша в шампионата на Италия. "Росонерите" успяха да обърне резултата, след като се оказаха догонващи. Парма поведе в 50-ата минута. След центриране от корнер, Роберто Инглезе засече топката отблизо за 1:0.

Пет минути след това Милан възстанови равенството. Рикоширала топка стигна до Партик Кутроне. Нападателят  успя да отиграе по прекрасен начин от воле и прати кълбото по диагонала към вратата - 1:1. В 68-ата минута Милан получи правото да изпълни дузпа. Съдията посочи бялата точка, след като се консултира със системата за видеоповторения, на която се видя, че има игра с ръка в наказателното поле. Франк Кеси бе точен от бялата точка за пълния обрат.

След успеха Милан заема 4-о място във временното подреждане с 25 точки, докато Парма е с 20, но на 6-ата позиция. Убедителен лидер в Италия е Ювентус, който води еднолично с 40 пункта.