Рома без проблеми срещу Сампдория (видео)

Рома постигна убедителна победа с 4:1 при домакинството си на Сампдория в среща от 12-ия кръг в Серия А. Страхотен мач за своя тим изигра Стефан Ел Шаарауи, който отбеляза два гола, а по едно попадение при успеха на "джалоросите“ отбелязаха Жуан Жезус и Патрик Шик. Почетното попадение за "моряците“ отбеляза Грегоар Дефрел в 89-та минута.

Любопитен момент бе в 54-ата минута, когато футболистите на Самподрия имаха претенции за дузпа. Гастон Рамирес потърси съприкосновение с Костас Манолас, след което падна в наказателното поле на домакините. Съдията Масимилиано Ирати изгледа ситуацията с ВАР и прецени, че няма основание да свири дузпа за Сампдория.

След тази победа Рома е на шесто място във временното класиране с актив от 19 точки, докато Сампдория претърпя трета поредна загуба и е дванайсти с 15 точки.