Наполи с обрат срещу Дженоа

Наполи победи Дженоа с 2:1 като гост на стадион "Луиджи Ферарис" в двубой от 12-и кръг на Серия А. Неаполитанците осъществиха пълен обрат от 0:1 до 2:1, за да стигнат до крайния успех.

Дженоа поведе в резултата в 20-та минута, когато Ромуло центрира в наказателното поле на Наполи, където Кристиан Куаме бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Давид Оспина. Наполи възстанови равенството в средата на второто полувреме (62`) с точен удар на Фабиан Руис.

Наполи стигна до победата в 86-та минута. Марио Руи центрира в наказателното поле на Дженоа, където Давиде Бираски си отбеляза автогол.

След този успех Наполи се намира на второ място в класирането с актив от 28 точки, докато Дженоа е четиринайсти с 14 точки.