Милан е в Топ 4 след щура драма срещу Дженоа

Милан постигна важна победа в отложен мач от първия кръг на Серия А, надвивайки госта Дженоа с 2:1. Мачът започна отлично за Милан и още в 4-ата минута Сусо откри резултата. Испанецът се справи с противник и със страхотен удар матира Йониц Андрей Раду.

Романьоли си вкара автогол в 56-ата минута, за да възстанови равенството. Именно обаче Романьоли зарадва "Сан Сиро" с гол в първата минута на добавеното от съдията време, когато вкара красив гол, оставяйки трите точки в Милано.

Така Милан се изкачи до четвъртото място и има 18 точки, оставяйки Дженоа 11-и, който има 14 пункта. Успехът е ценен за Милан, но въпреки това воденият от Дженаро Гатузо тим продължава да е единственият отбор в италианския шампионат, който няма "суха" мрежа от старта на сезона.