Наполи и Рома поделиха по точка

Наполи и Рома завършиха при резултат 1:1 в един от най-интригуващите мачове от 10-ия кръг на италианската Серия А. Стефан Ел Шаарауи даде аванс на гостите от Рим, разписвайки се в 14-ата минута, като топката се удари в десния страничен стълб преди да премине голлинията.

Този резултат се запази почти до последната минута, но все пак в самия край резервата Дрис Мертенс изравни за радоста на феновете по трибуните на "Сан Паоло" в Неапол. Иначе преди това на два пъти Мертенс  пращаше топката във вратата на съперника, но и в двата случая реферите отменяха попаденията заради засади.

Така Дербито на Слънцето приключи без победител, а неаполитанците са втори във временното класиране, на 6 точки зад лидера Ювентус, който е с 28. "Вълците" от Рим пък са осми с 15 точки.