Роналдо дърпа Ювентус към победния път

С два гола на Кристиано Роналдо - Ювентус спечели гостуването си на Емполи с 2:1 и се върна към победите в Серия А. Шампионите губеха до почивката, но направиха обрат през второто полувреме и се откъснаха със седем точки на върха в класирането.

В 28-ата минута резултатът бе открит, когато след рикошет топката стигна до краката на Франческо Капуто, който отбеляза безпроблемно за 1:0. Гостите все пак изравниха в 53-ата минута, когато Роналдо се разписа от дузпа, отсъдена за изключително спорно нарушение срещу Пауло Дибала. Малко преди Пянич нацели греда. В 70-ата минута Роналдо заби нов гол за своя тим с бомбен шут от около 25 метра, оформяйки крайното 2:1.

Тимът на Масимилино Алегри събра 28 точки, като е единственият без загуба в италианското първенство.