Лацио с късен успех срещу Парма

Лацио стигна до труден успех с 2:0 като гости на Парма в среща от кръга на Серия А. "Римските орли" временно се наместиха в топ 3 на класирането, но като цяло успехът на "Енио Тардини" не дойде никак лесно. Гостите трябваше да чакат до заключителните 10 минути, за да изковат успеха.

Резултатът бе открит от Чиро Имобиле, който бе точен от дузпа в 81-ата минута. Наказателният удар бе спечелен, след като Алвеш от състава на домакините извърши нарушение срещу играч на съперника. В последните секунди Кореа успя да удвои, след като получи чудесен пас от Имобиле и прати топката в долния десен ъгъл, като тя преди това се удари във вътрешната част на гредата, като по този начин бе фиксиран крайния резултат.