СПАЛ с малко очаквана победа срещу Рома в столицата

Отборът на СПАЛ 2013 стигна до победа с 2:0 като гост на Рома в столицата в среща от кръга на Серия А. Гостуващият отбор стигна до крайния успех гол от дузпа на Петаня, отбелязан седем минути преди почивката на мача, както и с такъв на Бонифаци, който бе точен в 56-ата минута.

В самия край на мача нападател на гостите бе много близо до това да направи резултата класически, но пропусна, останал сам срещу вратаря на "вълците". Малко преди това главният съдия показа червен картон на вратаря на СПАЛ - Ваня Милинкович-Савич, който е брат на звездата на Лацио, носещ същата фамилия - Сергей.

Така Рома се провали пред собствените си фенове, оставайки на шестата позиция във временното класиране. За гостите трите точки могат да се окажат от особено голяма важност за намирането на верния ритъм към успехите. Соченият за аутсайдер тим вече има 12 точки и ще се изкачи до 13-та позиция.