Гранде Интер жъне титли и с Бенитес

Т. Михайлов

Най-добрият отбор за 2010 Интер Милано спечели пореден трофей, обръщайки с 3:1 Рома на “Джузепе Меаца” в срещата за Суперкупата на Италия. “Нерадзурите” пречупиха единствения си по-сериозен конкурент в последните години след много силна игра на Самуел Ето’о.

Рома успя да поведе в 21-ата минута с гол на норвежеца Йон Арне Рийзе, който получи страхотен пас от Франческо Тоти и преодоля Сезар. В тези минути Рома бе по-добрият отбор и не даваше много шансове на “синьо-черните”. В 43-ата минута обаче Горан Пандев изравни след грешно върната топка от Вучинич към Жуан и мачът стана друг.

Второто полувреме вече домакините контролираха събитията и имаха повече аргументи в спора. Първо гол на Милито бе отменен заради много спорна засада. В 70-ата минута обаче Самуел Ето’о вкара красив гол след като аржентинският му партньор го намери отдясно. 10 минути преди края Тадей изгуби една топка, която Снайдер бързо подаде към Ето’о и за африканеца остана най-лесното.

Това е пети триумф на Интер в Суперкупата и четвърти трофей за тях през сезона. Идния петък шампиона на Европа излиза срещу Атлетико Мадрид в ма за Суперкупата на Стария континент.