Милан без проблеми срещу Киево

Милан победи Киево с 3:1 в среща от 8-ия кръг на Серия А и по този начин постигна втора поредна победа в първенството. Два гола за успеха на "росонерите" реализира Гонсало Игуаин, а един добави Бонавентура, за гостите точен беше Пелисиер.

"Росонерите" откриха резултата след попадение на Игуаин в 27-ата минута след пас на Сусо. Само 7 минути по-късно отново Игуаин се разписа във вратата на съперника и отново асистенцията дойде от Сусо.

Резултатът стана класически в 56-та минута, когато Джакомо Бонавентура вкара трети гол. Халфът получи една топка на дъгата пред наказателното поле, финтира противников играч и с плътен удар по диагонала с левия крак и с помощта на лек рикошет успя да отбележи красив гол. В 63-ата минута ветеранът Серджо Пелисиер реализира с хубав удар по земята в 63-та минута, след като бе изпуснат от централните защитници на домакините, като по този начин бе оформен и крайния резултат в срещата..