Гатузо: Милан има нужда от време

Старши-треньорът на Милан Дженаро Гатузо сподели мнение за победата над Сасуоло с 4:1 в мач от седмия кръг на Серия А.

"Не бяхме последователни в последните си мачове. Добре играхме през  първото полувреме, но лошо проведохме втората част. Предишният мач с Емполи можехме да го вземем с 4:1, но накрая направихме равен. Този път добре се представихме. Надявам се, че резултатът ще ни даде увереност. Ние се движим в правилното направление.

Към момента придвижването ни в защита не е много добро, но това не се отнася само до защитниците. Може би това е нашата слабост. Не притискаме опонента ни, а просто седим отзад и го чакаме. И тази вечер имаше няколко опасни атаки, които ни причиниха много проблеми, но успяхме да се справим и да подобрим играта си.

Естествено е да има натиск, когато носиш фланелката на Милан и работиш в толкова славен клуб като този, който иска да се върне на върха. Хората се интересуват не само от представянето, но и от резултатите и таблицата за класиране, но аз знаех, че този отбор има перспективи и просто се нуждае от време, за да израсне", заяви Гатузо.