Юве с обрат в дербито срещу Наполи

Ювентус записа важен успех с 3:1 над Наполи в битката за първото място в Серия А. Хората на Масимилиано Алегри изоставаха в резултата, но в крайна сметка стигнаха до пълен обрат. Дрис Мертенс даде аванс на гостите още в началото, наказвайки грешка в защитата на "Старата госпожа".

Марио Манджукич първо изравни в 26-ата минута, а малко след почивката направи обратът факт. 15 минути преди края Леонардо Бонучи сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултат.

Португалската звезда на "бианконерите" Кристиано Роналдо не успя да се разпише в днешната среща, но беше много полезен за своя тим, след като записа две асистенции. CR7 вече има три попадения и четири голови подавания от началото на сезона в Италия.