Ювентус и Наполи записаха победи преди директния сблъсък помежду си

Италианският шампион Ювентус продължава с добрите си игри в Серия А. "Бианконерите" надвиха с 2:0 Болоня в мач от 6-ия кръг на калчото, записвайки шести пореден успех. По този начин "Старата госпожа" остана на върха в класирането с пълен актив от 18 точки.

Две ранни попадения лишиха мача от интрига. Пауло Дибала (11) и Юнес Матюиди (16) прекършиха играчите на Филипо Индзаги и до края на срещата на "Алианц Стейдиъм" беше по-скучно.

Голямата звезда Кристиано Роналдо игра цял мач, като не спираше да търси възможност да отбележи своя четвърти гол за сезона, но в крайна сметка ще има тази възможност в предстоящия сблъсък срещу Наполи.

Тимът от Неапол пък отнесе Парма с класическото 3:0. Точни за неаполитанците бяха Лоренцо Инсине в третата минута и Аркадиуш Милик в 47-ата и 85-ата. Победата е пета в шест срещи за състава на Карло Анчелоти, който е на втора позиция с 15 точки. В събота от 19:00 часа Наполи гостува на Ювентус.