Лацио с труден успех над Емполи

Лацио се наложи над Емполи с минималното 1:0 в интересен двубой от кръга на Серия А, игран на стадион "Карло Кастелани". Единственият гол падна в 47-ата минута, когато италианският национал Марко Пароло мушна топката в мрежата на съперника. Халфът реализира отблизо, засичайки леко случайно при разбъркване в наказателното поле на домакините.

Като цяло трябва да се отчетат добрите намеси на двамата вратари, което попречи на зрителите да видят повече попадения. Веднъж и гредата помогна на Джовани Ди Лоренцо, когато в 88-ата минута резервата на 'римляните" Хоакин Корея се размина с гола.

След този втори пореден успех "орлите" задминаха Рома във временното класиране. По-рано днес градският съперник на Лацио се издъни на "Олимпико" срещу Киево. В следващия кръг Лацио приема Дженоа в Рим, а Емполи има визита на Сасуоло.