Стадион: "Ювентус", Торино

Дата: 16.09.2018

Час: 16:00

Съдия: Даниеле Чифи

Малко хора могат да си представят, че мачът Ювентус - Сасуоло ще е двубой между първия и третия. За това от гледна точка на таблицата на класиране тази среща ще е централна за кръга в Серия А. Друг е въпросът, дали ще се получи оспорван мач и домакините няма да прегазят своя съперник.

Ювентус тежко започна кампанията по защитата на титлата. Още в първия кръг "бианконерите" срещнаха яростна съпротива от страна на Киево. Веронци водеха в резултата до 77-та минута, но след това гостите взеха своето благодарение на индивидуалните умения на футболистите, като победният гол дойде чак в 93-та минута. Мачът с Лацио премина според очакванията - голове на Пиянич и Манджукич в средата на двете полувремена материализираха превъзходството на шампионите. Гостуването на Парма също се получи трудно. Новакът даде битка на гранда, но згуби с 2:1. Така хората на Макс Алегри събраха пълен актив от точки след три изиграни двубоя и са едноличен лидер в класирането на Серия А.

Сасуоло стартира сезона със сензационна победа над Интер, но трябва да кажем, че хората на Роберто Де Дзерби най-вече трябва да благодарят на съперника, който игра под възможностите си и не използва положенията за гол, които създаде в началото на мача. Във втория кръг "черно-зелените" гостуваха на Каляри и там измъкнаха  точката с гол на Боатенг от дузпа в 99-та минута. Сасуоло направи най-добрия си мач при домакинството на Дженоа. Особено силно игра тимът в края на първото и началото на второто полувреме, когато паднаха петте гола във вратата на "грифоните". Крайното 5:3 зарадва феновете с голове феерия, а трите точки пратиха Сасуоло в топ 3 на таблицата.

И двата тима нямат особени кадрови проблеми. Домакините са без Спинацола, а гостите не могат да разчитат на Пелусо - и двамата се борят с травми.

Очертава се интересен мач. Сасуоло е крепък съперник, който може да се отбранява и провежда добри контраатаки, докато Ювентус все още не се набира в оптимална форма и набира ход. Едва ли обаче трябва да очакваме победа за гостите. Изненадата може да се търси в евентуално равенство, но и това е малко вероятно да се случи. Шампионите играят пред собствена публика, притежават много по-класни футболисти, а и Алегри знае как да мотивира футболистите си. Най-разумното е да се доверим на домакините.

Прогноза: Ювентус - Сасуоло 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!