Късен гол донесе успеха на Милан над Рома

Милан постигна първата си победа за новия сезон Серия А. "Росонерите" се наложиха над Рома с 2:1 в домакинството си от 3-ия кръг на "Джузепе Меаца". Франк Кесие откри резултата пет минути преди почивката. Той се възползва от грешка в отбраната на Рома и веднага стреля към вратата, като не остави никакви шансове на вратаря.

Федерико Фасио изравни в 60-ата. Донарума не изби добре топката, която попадна в противников играч, последва разбъркване в наказателното поле и накрая Федерико Фасио бе най-съобразителен да стреля във вратата за 1:1. Минута след това Игуаин бе изведен на скорост и прати топката във вратата, но след намесата на ВАР - попадението бе отменено.

Героят за домакините стана Патрик Кутроне, който в 95-ата минута успя да донесе успеха на своя тим, разписвайки се в самия край на мача за крайното 2:1.