Наполи с труден успех над Дженоа. Лацио спечели само точка срещу Болоня (видео)

Наполи записа трудна победа с 1:0 над гостуващия Дженоа в мач от 29-ия кръг на Серия А. Така неаполитанците успяха да съкратят аванса на лидера в класирането Ювентус на 2 точки, след като "Старата госпожа" вчера изненадващо не успя да прекърши СПАЛ 2013 като гост (0:0).

Българският нападател Андрей Гълъбинов бе титуляр за гостите и направи добър мач, но така и не успя да помогне на тима си да стигне поне до точката. Иначе единственото попадение падна в 72-ата минута, когато Раул Албиол бе точен, разписвайки се с глава след центриране от корнер на Хосе Кайехон.

В друг интересен мач, игран по същото време, Лацио и Болоня не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 1:1. Гостите откриха резултата още в 3-ата минута, когато Симоне Верди се възползва от рикоширала топка и веднага я чукна във вратата от близко разстояние - 1:0. След малко повече от 10 минути Лукас Лейва  изравни, като това се оказа и последен гол в този мач.