Рома и Фиорентина с победи в Серия А (видео)

Рома спечели с 2:0 при визитата си на Кротоне в среща от 29-ия кръг на италианската Серия А. По този начин "росонерите"  оставиха днешния си съперник в зоната на изпадащите.

Стефан Ел Шаарави (39) вкара единствения гол през първата част, материализирайки превъзходството на "вълците" след пас на Александър Коларов. След почивката Раджа Наинголан (75) подпечата трите точки за гостите след асистенция на Алесандро Флоренци. Така Рома събра 59 точки и се утвърди на третата позиция. Кротоне остава в опасната зона, заемайки 18-о място с 24 точки.

В друг интересен мач от кръга на Серия А - Фиорентина спечели с 2:1 при визитата си на Торино след попадение в последните секунди. Всичко най-интересно се случи след почивката. Джордан Верету (59) изведе "виолетовите" напред в резултата. Голмайсторът на "биковете" Андреа Белоти (86) изравни, но в последните секунди Сирил Теро донесе трите точки за тима от Флореция, след като бе точен от дузпа. Фиорентина е десети с 41 точки, а Торино остава десети с 36 точки.