Рома с успех на гости на Наполи в мач с шест гола (видео)

Рома се наложи с 4:2 при визитата си на Наполи в двубой от 27-ия кръг на Серия А. Домакините стартираха добре мача, след като Лоренцо Инсиние откри в 6-ата минута. Марио Руи центрира от левия фланг, бранителите на гостите не бяха добре подредени и Инсиние отклони топката в мрежата за 1:0. "Вълците" върнаха гола в следващата атака. Наинголан изведе Юндер и турчинът елегантно прехвърли Рейна - 1:1.

В средата на полувремето Един Джеко вкара втори гол за гостите. Това бе факт в 26-ата минута, когато Флоренци центрира отдясно, а Албиол изпусна Джеко и босненецът с глава бе точен и обратът бе факт. След почивката паднаха останалите попадения.

В 73-ата минута Джеко с прекрасен удар с левия крак изненада Рейна за 1:3. В 79-ата минута се стигна до грешка на Марио Руи, който спря топката за Диего Пероти и той се възползва от подаръка, реализирайки четвърти гол за "вълците". В добавеното време Наполи стигна до втори гол, който бе дело на Дрис Мертенс.