Алегри: Буфон е Буфон

Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри сподели мнение за победата над Аталанта с 1:0 в първи полуфинален мач от Купата на Италия. В 25-та минута полузащитникът на бергамци Алехандро Гомес не реализира дузпа - ударът от "бялата точка" бе отразен от Джанлуиджи Буфон.

"Това е важна победа, която постигнахме през първото полувреме. Показахме добър футбол, отлично местехме топката, разтягайки отбраната на Аталанта. Изморихме се след почивката, но отлично се държахме. Това е важен резултат, макар че още нищо не е решено.

Щастлив съм за Буфон, който пет години не бе играл в Купата на Италия. Той не е загубил навиците си, независимо от това, че отсъстваше 45 дни. Почина си няколко седмици.
Сега вероятно ще трябва малко да поработи върху физиката си, но той продължава да е нашият номер едно. Шчесни достийно го замени, но Буфон е Буфон", заяви Алегри.