Старата госпожа писа двойка на Милан в голямото дерби (видео)

Италианският шампион Ювентус записа успех с 2:0 като гост на Милан в дербито на 11-ия кръг на Серия А. В герой за гостите се превърна Гонсало Игуаин, след като отбеляза два красиви гола във вратата на Джанлуиджи Донарума.

Попаденията бяха под №100 и №101 за него в калчото, а също така първи във вратата на талантливия страж. Бившият играч на Реал Мадрид първо откри резултата в 23-ата минута, след като получи добър пас и веднага стреля, не оставяйки шанс на бранителите и вратаря на "росонерите".

В 64-ата той бе точен с нов страховит удар, който този път срещна гредата и след това кълбото влетя в мрежата. Между тези две попадения домакините се разминаха с изравнителен гол в 45-ата минута, когато Никола Каличин удари гредата след решаваща намеса на Джанлуиджи Буфон.

Успехът изкачи Старата госпожа на върха с Наполи, който също има 28 точки, но и мач по-малко.