Наполи с класика срещу Каляри, Хамшик гони рекорд на Марадона (видео)

Наполи записа рутинна победа с класическото 3:0 над гостуващия Каляри в мач от 7-ия кръг на Серия А. Още от самото начало стана ясно, че неаполитанци няма да имат проблеми да спечелят трите точки. Капитанът Марек Хамшик откри головата си сметка през този сезон, след като бе точен в 4-ата минута. Той се възползва от отлично подаване на Дрис Мертенес и изведе тима си напред в резултата.

Попадението бе под номер 114 за словака, който е само на един гол от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 попадения за Наполи.

Самият Дрис Мертенс пък удвои от дузпа в 39-ата минута, след като преди това сам си изработи наказателния удар. Калиду Кулибали вкара трети гол в 47-ата минута, след като се разходи в наказателното поле и необезпокояван нанесе точен удар, фиксирайки крайния резултат. До края мача се доиграваше и в крайна сметка домакините зарадваха феновете си на "Сан Паоло".