Наполи взе дербито с Интер, Фиорентина се издъни срещу Палермо

В дербито на 34-ия кръг в Серия А Наполи постигна важна победа над Интер с минималното 1:0. Единственото попадение реализира Кайехон в 43-ата минута на срещата.

В 35-ата минута на двубоя отново Мертенс беше в центъра на събитията, но ударът му нацели гредата зад Ханданович. В края на полувремето дойде грешка в отбраната на Интер, от нея се възползва Кайехон и откри резултата в 43-ата минута на двубоя.

В крайна сметка Наполи победи с 1:0 и продължава преследването на Рома като изостава с 1 точка. Тимът от Неапол има 74, а "вълците" са със 75. Интер заема 7-ото място с 56.

Българският национал Ивайло Чочев и Палермо сложиха край на серията си от близо три месеца без победа. По-рано днес и също в мач от 34 кръг, тимът записа домакински успех с 2:0 над Фиорентина. Българинът се отличи с асистенция за триумфа на отбора си. Алесандро Диаманти откри резултата в 32-ата минута с точно изпълнение на пряк свободен удар. Хайтам Алеесами удвои в последната минута, когато получи извеждащ пас от Чочев.