Сампдория удари по мечтите на Интер за ШЛ

Сампдория се наложи с 2:1 като гост на Интер в среща от 30-ия кръг на Серия А. Поражението почти уби надеждите на "нерадзурите" за място в Топ 3, което дава право на участие в Шампионска лига.

В началните Кандрева и Куалярале нацелиха по една греда. В 35-ата минута Даниеле Д'Амрбозио даде аванс за Интер. Банега бе намерен с дълъг пас по десния фланг, центрира в наказателното поле, където Д'Амброзио засече успешно, след като се получи рикошет, който излъга Вивиано и топката влетя в мрежата му за 1:0.

Пет минути след началото на втората час Патрик Шик възстанови равенството, макар и от положение на засада. В 72-ата минута Мауро Икарди направи невероятен пропуск, след като не успя да се разпише на празна врата. 5 минути преди края "мореплавателите" спечелиха дузпа за игра с ръка на Марсело Брозович, която бе превърната в гол от Фабио Куалярела, който донесе победата за гостите.

Интер остава на 6-то място с 55 точки, на 9 т. зад 3-ия Наполи, докато Сампдория е на 9-та позиция с 44 точки.