Юве измъкна точка при тежкото си гостуване на Наполи

Наполи и Ювентус не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1 в голямото дерби от 30-ия кръг на Серия А, играно на стадион "Сан Паоло". "Старата госпожа" стартира по-добре срещата. Шампионите поведоха още в 6-ата минута, когато Сами Кедира откри резултата след двойно подаване с Миралем Пянич.

В 60-ата минута Марек Хамшик изравни, след като беше изведен перфектно от Дрис Мертенс сам пред стража на гостите Джанлуиджи Буфон. Преди това попадение на Хосе Кайехон правилно беше отменено заради засада. Малко след попадение Дрес Мертенс пък нацели страничната греда след фрапантна грешка на Квадво Асамоа.

След равенството Юве събра 74 точки и по този начин преследвачът Рома скъси пасива си на 6 точки, докато Наполи е на 3-та позиция с 64 пункта.