Милан с грешна стъпка срещу Пескара

Милан пропусна да победи последния в класирането Пескара и да запази шансовете си в битката с градския съперник Интер за място в Европа. "Росонерите" стигнаха само до 1:1 на гости на делфините" в среща от кръга на Серия А.

Капитанът на "червено-черните" в тази среща Габриел Палета си отбеляза автогол в 12-ата минута. Палета върна една топка от около тъчлинията към Донарума, младокът допусна тя да мине под крака му и резултатът беше открит в полза на Пескара.

До края на мача се игра предимно пред вратата на домакините. Миланистите обаче се късаха да пропускат. Все пак в 41-та минута една продължителна атака завърши с изстрел на Марио Пашалич от близка дистанция и резултатът стана 1:1. Малко преди края Алисо Романьоли удари гредата с глава, а Фиорило изби от голлинията удар на  Джанлука Лападула.

Така тимът на Винченцо Монтела остана на седмо място с 54 точки, като петият Аталанта има 58, а шестия Интер е с 55, но и мач по-малко.