Лацио се отдалечи от опасната зона след победа над Дженоа (видео)

.

Лацио се отдалечи от зоната на изпадащите, след като успя да победи като гост тима на Дженоа с 2:1 в двубой от 35-ят кръг на италианската Серия А. Домакините започнаха много смело първото полувреме и така успяха да матират защиата на гостите. В 8-та минута тя поддаде след пробив на Омар Милането, който попаде на съотборника си Родриго Паласио, който шутира с десния си крак извън наказателното поле, изпращи кълбото в мрежата на Лацио за 1:0. Гостите обаче няма намерение да губят срещата и всеха спешни мерки.

След близо 25 минути игра те успяха да изравнят резултата благодарение на Андре Диас, който засече с глава центриране от корнер на Роберто Баронио за 1:1. Седем минути по-късно Лацио вече водеха в резултата чрез Серджио Флокари, който стреля от близо шест метра в долния десен ъгъл на противниковата врата.