Фиорентина с късна победа, Каляри спря серията на Лацио (видео)

Фиорентина се наложи с минималното 1:0 като гост на аутсайдера Кротоне в среща от кръга на Серия А. По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши без отбелязан гол, но в последната минута на редовното време Никола Калинич реализира победния гол за "виолетовите". Така хърватинът донесе трите точки на своя тим и засили домакините към Серия Б. Българският национал Александър Тонев бе титуляр за своя тим, но се представи слабо и бе заменен малко след почивката.

В същото време Каляри и Лацио не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 0:0. В този мач положения не липсваха и пред двете врати, но в крайна сметка нападателите и на двата отбора така и не успяха да се разпишат. Ремито определено устройва повече домакините, които спряха своята неприятна серия от две поредни загуби, както и сложиха край на отличната победна серия на "орлите" от Рим.