Наполи и Фиорентина с победи в кръга на Серия А

Наполи записа класически успех с 3:0 над гостуващия Кротоне в среща от кръга на Серия А. С две попадения се отчете Лоренцо Инсиние. Той откри резултата след малко повече от половин час игра, когато бе точен от дузпа, която сам си изработи. В 66-ата минута на появилия се като резерва Дрис Мертенс му бяха нужни едва 180 секунди, за да се разпише от дузпа, свирена за нарушение срещу Хамшик.

Това сложи точка на спора, а гостите се предадоха и три минути след това Инсиние реализира втория си гол за мача и по този начин оформи крайното 3:0 след прекрасен извеждащ пас на Жоржиньо. Българският национал Александър Тонев остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

В друга интересна среща от кръга - Фиорентина се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Каляри. Двубоят вървеше към нулево равенство, но в самия край Никола Калинич донесе радост на феновете на "виолетовите", реализирайки единственото попадение.