Два гола на Имобиле носят важен успех на Лацио

Лацио се наложи с 2:0 при визитата си на Болоня в среща от 27-ия кръг на Серия А. В герой за "орлите" се превърна Чиро Имобиле, който реализира и двете попадения за своя тим. След само 9 минути игра Имобиле засече отлично топката и с глава се разписа за 1:0 в полза на Лацио. 15 минути преди края на мача голмайсторът на Лацио завърши хубава индивидуална акция с чудесен изстрел, който стражът на домакините Антонио Миранте не успя да отрази и по този начин бе оформен крайния резултат.

Победата изкачи Лацио на четвъртото място в класиране с 53 точки в актива. Отборът на Болоня пък прекъсна серия от четири поражения в миналия кръг, но сега отново трябваше да се примири със загубата. Болоня е на 16-о място с 28 точки.