Интер с погром над Каляри (видео)

Интер записа категоричен успех с 5:1 при визитата си на Каляри в среща от 27-ия кръг на италианската Серия А. Перишич успя да открие за гостуващия отбор в 34-ата минута. Той бе намерен от Банега с подаване зад защитата, а след това овладя топката и останал сам срещу вратаря нямаше как да сбърка - 1:0. Банега пък успя да удвои аванса на гостите само пет минути по-късно с фантастичен гол от фаул.

Бориело обаче върна надеждите на сардинци в 42-ата минута, засичайки центриране на Барела с глава и намали резултата.

След почивката гостите тотално разбиха опонента си. Те вкараха още три гола чрез Перишич в 47-ата, Икарди в 67-ата от дузпа и Галярдини в 88-ата минута.

След този мач тимът на "нерадзурите" заема 5-ото място в класирането с актив от 51 точки и е само на точка зад четвъртия в таблицата Аталанта.