Наполи взе дербито с Рома и направи голям подарък на Юве (видео)

Наполи постигна успех с 2:1 при визитата си на Рома в дербито от 27-ия кръг на Серия А. В герой за южняците днес се превърна Дрис Мертенс, който отбеляза и двата гола на "Олимпико". Лошата новина за гостите обаче е, че четвърт час преди края на мача той напусна игра заради контузия в прасеца.

В 26-ата минута Хамшик изведе Мертенс, а Манолас покри засадата и голмайсторът на Наполи прехвърли Счесни - 1:0. В 50-ата минута Инсиние даде чудесен фалцов пас към далечната греда към връхлитащия от втора позиция Мертенс, който с едно докосване бе точен и прати за втори път топката във вратата на "вълците".

"Римляните" все пак стигнаха до почетно попадение, след като Кевин Строотман в самия край на сблъсъка успя да се разпише, но за повече време не остана.

С успеха Наполи събра 57 точки и вече е само на 2 зад 2-ия Рома. Освен това възпитаниците на Маурицио Сари направиха голям подарък на Ювентус, който утре гостува на Удинезе и при победа ще дръпне с 10 пункта пред "вълците".